PLAKA SORGULAMA | Araç Durumu Hasar Kaza Kasko Trafik Kime Ait Çalıntı mı?

Araç Plaka Sorgulama (kime ait -çalıntı mı?) araç durumu (hasar, kaza, kasko, trafik, vergi borcu vb.) işlemlarini buradaki resimli anlatımlar ışığında önerdiğimiz link ve yöntemleri kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Plaka Sorgulama işlemleri e DEVLET sistemi ve Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi hizmetleri üzerinden olmaktadır. E Devlet işlemleri tamamen ücretsizdir.

e Devlet (turkiye.gov.tr) üzerinden yapılacak Plaka Sorgulama İşlemleri

E-devlet kapsamında e devlet şifresiz veya üye girişi yapılarak trafik araç plaka sorgulama yapılmaktadır. Burada resimli anlatımlarla işlemin nasıl yapıldığı aşama aşama anlatılmaktadır.
e-DEVLET Trafik Araç Plaka SorgulamaPlaka Sorgulama Linki tıklandığında e-Devlet sistemine giriş yapmamış isek karşınıza yukarıdaki gibi bir ekran gelecektir. (Bu ekran zaman zaman kapatılmaktadır). Yukarıdaki ekranda güvenlik kodu girilerek E-devlet şifresiz Sorgulama yapılabilir. Fakat sistemde yaşanan sorunlar nedeniyle çoğunlukla E-devlet sistemine giriş yapılmadan Plaka Sorgu işlemine müsade edilmemektedir. Ekranda “Kimliğimi Şimdi Doğrula” linki veya ekranın sağ üst tarafında  kapı resminin yanındaki “Sisteme Giriş” tıklanır.

e-DEVLET Şifresi - Araç Plaka Sorgulama

Karşımıza gelen aşağıdaki ekranda e-Devlet Şifresi tıklanır. Diğer e-devlet girişleri biliniyor ise onlar da tercih edilebilir.

e-DEVLET Şifresi Giriş - Plaka Sorgulama

Karşımıza gelen ekranda T.C. Kimlik No ve e-devlet şifresi aşağıda örnekte gösterildiği gibi girilir. “Gönder” butonuna basıldıktan sonra artık Araç sorgulama işlemine aşağıdaki gibi geçilebilir. (E-devlet şifresi aldıktan sonra 3 ay da bir giriş yapmaz iseniz veya şifrenizi unutursanız cezalı olarak e-devlet şifresi almanız gerekecektir. Bu yüzden belirli aralıklarla e-devlet sistemine giriş yapmayı unutmayınız)

Araç Plaka Sorgulama İşlemi Adım 4

Bilgileri öğrenilmek istenen Araç Plaka Numarası ve sol kutucuk içerisinde görünen  Güvenlik Kodu girilerek Sorgula butonuna basılır.

ARAÇ PLAKA SORGULAMA SONUÇLARI (Kime ait – Çalıntı mı ?)

Araç Plaka Sorgulama İşlemi Adım 5

Araç Plaka Sorgulama işlemi tamamlanmış olur. Aracın Plaka No, Markası, Modeli, Sahip Belge Tarihi, Tescil Birimi, Rengi ve cinsi bilgilerini öğrenme imkanına sahip oluruz. Bunların yanında araç plaka sorgulama ile en önemlisi kime ait olduğu öğrenilemese de aracın çalıntı olup olmadığını ve hak mahrumiyetinin olup olmadığını tespit edebilirsiniz. Araç Durum Bilgisi öğrenme ekranında eğer  Sorgulama yapılan aracın bilgileri yok ise aşağıda görüldüğü gibi bir ekran karşımıza gelecektir.

Araç Plaka Sorgulama İşlemi Adım 6

Araç Plaka Sorgulama haricindeki araç sorgulama işlemleriniz için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Plakadan araç hasar sigorta kaza kasko sorgulama işlemi

Kısa Mesaj İle Araç Plakasını kullanarak Araç Sorgulama

Turkcell, Avea, Vodafone ile anlaşmalı olarak devreye alınmış olan SMS projesi ile kişiler mesaj atarak arabalarının hasar geçmişlerini, mağdur bilgilerini, trafik poliçelerinin olup olmadığını ve eğer bir kazaya karıştılarsa kaza tespit tutanaklarının durumunu

TurkcellAveaVodafone 5664′e mesaj atarak sorgulayabilirler.

Plakayı yazın, TURKCELL, AVEA, VODAFONE hattınızdan 5664′e gönderin. Aracın plakası değişmiş olsa bile, hasar geçmişi anında cebinize gelecektir.

Trafik kazası mağdurunun hasarı hangi sigorta şirketinden alacağı ve hasar dosya numarasını öğrenmek için: MAGDUR yazın boşluk bırakın, TC Kimlik No’sunu yazın, TURKCELL, AVEA, VODAFONE 5664′e gönderin. Hasar işlemlerinizi kolaylıkla izlemenizi sağlayan sigorta ve hasar dosya numara bilgisi cebinize gelecektir.

Hasar Geçmişi Sorgulama hizmetiyle sunulan hasar bilgileri, 2003 yılından itibaren sigorta şirketleri tarafından yapılan kasko ve trafik sigortası hasar ödemeleri ile sınırlıdır. Hasar bilgileri bir defaya mahsus cam hasar ödemelerini içermemektedir.
Kaza sorgulama hizmetinde trafik kazasına karışanların kendi aralarında tuttuğu Kaza Tespit tutanağı (KTT) bilgileri esas alınmıştır. Polis ve jandarma tarafından tutulmuş kaza bilgisi kayıtları bu hizmet kapsamında yer almamaktadır.
Sunulan bilgiler, tamamen sigorta şirketlerinin kayıtlarına dayanmaktadır.

Hasar servisi: 4.00 TL
Kaza servisi: 2.80 TL
Trafik servisi: 2.40 TL
Kasko servisi: 2.40 TL
Mağdur servisi: 2.00 TL

İnternetten Araç Plakasını kullanarak Araç Sorgulama

Sorgulama işlemi için buraya TIKLAYIN

Plaka Sorgulama OTOKONTROL 1

Plaka Sorgulama OTOKONTROL 1

Plaka Sorgulama OTOKONTROL 2

Plaka Sorgulama OTOKONTROL 2

Plaka Sorgulama OTOKONTROL 3

Plaka Sorgulama OTOKONTROL 3

Plaka Sorgulama OTOKONTROL 4

Plaka Sorgulama OTOKONTROL 4

Plakadan araç sorgulama

Plaka sorgu işlemi

Plaka sorgulama hizmeti

VN:F [1.9.22_1171]
Derecelendirme
Rating: 4.2/5 (13 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
PLAKA SORGULAMA | Araç Durumu Hasar Kaza Kasko Trafik Kime Ait Çalıntı mı?, 4.2 out of 5 based on 13 ratings

PLAKA SORGULAMA | Araç Durumu Hasar Kaza Kasko Trafik Kime Ait Çalıntı mı?” üzerine 1 düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>