IMEI Sorgulama

IMEI Sorgulama işlemini linki tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. Peki imei numarasını nereden öğrenebiliriz. Cep telefonunuzda *#06# tuşlamanız halinde imei numarası ekrana gelecektir. Telefonun kaçak olup olmadığı, hangi marka ve model olarak kayıtlı olduğu imei numarasının kayıtlı olup olmadığı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

imei sorgulama kayıt değiştirme

BTK Mobil Cihaz Kayıt Sistemi – IMEI Sorgulama Ekranı

IMEI Sorgulama için direk link tıklandığında karşınıza gelen ekranda IMEI yazan bölüme IMEI numarasını boşluk bırakmadan ve sadece rakam girerek doldurduktan sonra Karakterler bölümüne de sağda görünen güvenlik karakterleri girilir.

Sorgula butonuna basıldığında imei bilgilerini öğrenme imkanına sahip olacaksınız.

IMEI Numarası Nedir?

International Mobile Equipment Identity ifadesinin kısaltmasıdır. Uluslararası Mobil Cihazlar Tanımlama numarası gibi bir anlama gelmektedir. Mobil cihazların benzersiz bir numara ile birbirinden farklı olarak kayıt altında olmasını sağlayacak sistem için gereklidir.

IMEI Numarası Öğrenme Nasıl Olur?

Her ne kadar çoğu telefonda *#06# tuşlarına basıldığında imei numarası öğrenilebilse de bazı telefonlarda öğrenmek için değişik yöntemlere başvurmak gerekebilir.

VN:F [1.9.22_1171]
Derecelendirme
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
IMEI Sorgulama, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>