Bağkur Borç Sorgulama

Burada Bağkur borç sorgulama işleminin nasıl yapıldığı detaylı resimli anlatımlarla gösterilmektedir. 4b Bağkur borç sorgulama işlemi ancak e-devlet sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Dolayısıyla e-devlet şifresi gerektirir. Linki tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran karşımıza gelecektir. 

Bağkur Borç Sorgulama işlemi için linki tıklayınız.

Bağkur Borç Sorgulama İlk Giriş Sayfası

Bu ekranda Kimliğimi Şimdi Doğrula linki tıklandığında aşağıdaki gibi bir ekran karşımıza gelir.

 

Bağkur Borç Sorgulama Şifresiz

Burada e-devlet giriş yöntemlerinden biri seçilir en yaygın kullanılan e-Devlet şifresi ile giriş yapılmasıdır. e-Devlet Şifresi linki tıklanarak aşağıdaki ekrana ulaşılır.

4b Bağkur Borç Sorgulama

Yukarıda görülen ekranda T.C. Kimlik No ve e-Devlet Şifresi girişleri yapılarak Gönder butonuna basılır.

4b Borç Durumu (Kayıt var ise)

Bağkur Borç Sorgula

Adımıza bir kayıt mevcut ise yukarıdaki ekrandaki gibi borç bilgileri görünür. Adımıza bir 4b bağkur kaydı bulunmuyor ise aşağıdaki gibi “Sisteme kayıtlı 4B Siciliniz bulunmuyor.” ekranı gelir.

4b Borç Durumu (Kayıt yok ise)

Bağkur Borcu Sorgula

Aşama aşama Bağkur Borç Sorgulama işlemi anlatımı tamamlanmıştır. Buradaki örnekte bazı bilgiler kişinin güvenliğinin sağlanması amacıyla gizlenmiş veya değiştirilerek sunulmuştur. Bu işlemi yapacak kişiler sorgulama yapılacak kişinin bilgilerini doğru bir şekilde girmeleri önemlidir.

Ekran görüntüleri e-devlet (turkiye.gov.tr) sistemi üzerinde yapılacak değişmeler nedeniyle değişiklik gösterebilecektir.

VN:F [1.9.22_1171]
Derecelendirme
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bağkur Borç Sorgulama, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>