Aile Hekimi Sorgulama

Aile Hekimi sorgulamanız için yapmanız gerekenler aslında çok basit. Link tıklandığında Aile Hekimi Sorgulama işlemini buradaki resimli anlatımlar sayesinde kolaylıkla yapabilecek ve aile hekiminizi öğrenmiş olacaksınız. T.C. Sağlık Bakanlığı resmi sitesi harici Aile Hekimliği Sorgulama web uygulamaları yasal olmamaktadır.

aile hekimi

aile hekimi


Aile Hekimi Sorgulama için direk resmi link

aile hekimi sorgulama

Aile Hekimi Sorgulama Giriş Ekranı

Link tıklandığında karşımıza yukarıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda TC Kimlik Numarası ve görünmekte olan güvenlik karakterleri girilmesi sonrası   Giriş  butonuna basılır. Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

aile hekimliği sorgulama

Bu ekranda Aile Hekimi Sorgulama işlemi yapılan kişinin (Adı ve Soyadı) bilgileri ile Aile Hekimi Bilgileri ( Adı, Soyadı, İli, Kurumu, Adresi) yer almaktadır. Örnek sorgulama işlemi sonucunda sorgulanan doktor Ankara ilinde görünmektedir. (İstanbul veya İzmir de olabilirdi). Açık adres olarak mahallesi sokağı ve nosu bilgi detayı görüntülenmektedir. Aile Hekiminize ulaşmak için harita üzerindeki konumunu görmek isterseniz Harita için tıklayınız linkini tıklamanız gerekecektir. (Harita linki bazı dönemlerde görünmemektedir.) Bu link tıklandığında karşınıza bir harita gelecektir. Bu harita klasik google maps haritası olup yakınlaşıp uzaklaşarak istenilen ulaşım detayları öğrenilebilecektir.

Aile Hekimi Değiştirme

Sizden sorumlu olan aile hekimizi değiştime isteğinizi nasıl gerçekleştireceksiniz. Bunun için bundan sonra bağlanmak istediğiniz aile hekimine doğrudan başvurarak veya toplum sağlığı merkezine müracat etmeniz yeterli olacaktır.

Aile hekimizi yerleşim yeri değişikliği, ulaşım kolaylığı, mevcut bağlı olduğunuz doktordan memnuniyetsizlik veya dilediğiniz başka bir sebeple değiştirebilirsiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Derecelendirme
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Aile Hekimi Sorgulama, 5.0 out of 5 based on 3 ratings

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>